5 narzędzi do dobierania kolorów - Brandoxygen : Brandoxygen

5 narzędzi do dobierania kolorów

Strony internetowe, ulotki, grafiki do postów, wszelkie materiały reklamowe – co je łączy? Nie obejdą się bez projektu graficznego z odpowiednimi kolorami. Gdy wena zawodzi, sięgnij po jedno z narzędzi, które pomoże Ci dobrać barwy.

 

Adobe Color CC 

Wybierasz swój z koła barw lub wpisujesz jego kod, po czym decydujesz, jakiego rodzaju kolory chcesz dobrać. Zakładka „Eksploruj” pozwala z kolei na wybieranie palet kolorystycznych już zapisanych przez innych użytkowników.

 

BrandColors

Skąd czerpać wiedzę? Od najlepszych! Z tej strony dowiesz się, jak największe marki dobierają palety kolorów w swojej identyfikacji wizualnej. Może Twoja firma kiedyś też trafi do takiego zestawienia!

Canva color palette 

Jeśli tworzysz projekt na podstawie konkretnego zdjęcia i chcesz dobrać do niego kolory, polecamy to narzędzie. To nie tylko pomoc w pracy, ale też ciekawa zabawa.

 

COLOURlovers 

Szukasz w internecie ludzi, którzy podobnie jak Ty chcą dzielić się paletami kolorystycznymi, dyskutować o trendach w designie i odkrywać nowe wzory, formy i szablony? Odwiedź tę stronę, a na pewno zostaniesz na dłużej.

 

Design Seeds

To narzędzie to spora dawka inspiracji – znajdziesz tam palety kolorystyczne dobrane na podstawie artystycznych zdjęć.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego klienci wybierają dany produkt lub usługę? Co wpływa na ich decyzje zakupowe? Dlaczego w odczuciu klientów jeden produkt jest znacznie lepszy od drugiego? Dlaczego mleko “Łaciate” jest znacznie lepsze od innych, mimo że wszyskie są podobne do siebie jak dwie krople wody tfu... mleka?
Sprawiamy, że klienci wybiorą właśnie Twoją firmę. Od lat budujemy silne i zauważalne marki.

Chcesz dotlenić swój biznes?
Witaj! Jesteś w dobrych rękach.